První velikonoční jarmark na MENDELU

9. 4. 2019
Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně pořádá historicky první Velikonoční jarmark v areálu univerzity v Brně Černých Polích, který se uskuteční v sobotu 13. 4. 2019 od 10 do 18 hodin. Jarmark je příležitostí pro nákupy, ale také pro setkání všech, kterým nejstarší univerzitní fakulta zasáhla do života ať už v podobě studia, zaměstnání nebo formou profesní spolupráce. Akce je přístupná široké veřejnosti, zvány jsou všechny věkové generace, rodiny s dětmi, atd. Vstup během celého dne je volný.

„Jako pokračovatelé před 100 lety založené Vysoké školy zemědělské máme stále nejblíže k potravinám samotným a hlavně k jejich původu. Zemědělství a odvětví s ním související je tak stále nedílnou součástí každodenního života všech obyvatel planety. Potěšující je to, že se i česká veřejnost v poslední době stále více zajímá o původ potravin a tzv. farmářské trhy jsou ve velké oblibě a pokud se podíváme na televizní pořady, velké množství je o vaření, přípravě a hlavně původu kvalitních potravin,“ uvedl proděkan Agronomické fakulty Daniel Falta k důvodům proč organizátoři oslovili výrobce a prodejce, kteří mohou doložit původ nabízeného zboží či ty, kteří získali nějaké ocenění kvality.

„Tím, že je jarmark přímo na univerzitě, můžeme návštěvníkům i spoustu věcí ukázat a vysvětlit. Můžeme tak potvrdit či vyvrátit mýty o různých potravinách, zvycích či způsobech získávání potravin,“ dodal Falta. Návštěvníci sobotního jarmarku se mohou těšit na více než 40 stánků s rozmanitou škálou produktů k zakoupení i ochutnávce.

Bohatý bude program na podiu – rozhovory s odborníky Mendelovy univerzity v Brně, vystoupení tanečního souboru Ondrášek s cimbálem. Připraveny jsou tvořivé dílny pro děti, zoo koutek, stříhání ovcí, pletení pomlázek a mnoho dalšího. V 16:00 hodin proběhne koncert kapely Tomáš KOČKO & ORCHESTR. Na akci představí svoji produkci Ústav technologie potravin AF MENDELU, nebude chybět ani pivní speciál z fakultního pivovaru uvařený speciálně pro tuto příležitost.

Kontaktní osoba: Ing. Daniel Falta, Ph.D., tel.: +420 727 908 755, email: daniel.falta@mendelu.cz

Odkaz na událost na FB
Odkaz na události na webu