Studenti pokřtili tramvaj, jmenuje se Mendelka

12. 3. 2019
Mendelka se jmenuje ode dneška tramvaj, která brázdí Brno v zelených barvách naší univerzity. Jméno vybrali studenti a příznivci školy v anketě na sociálních sítích. Tramvaj pokřtila rektorka Danuše Nerudová společně se studenty univerzitním pivem. Slavnost se konala na tramvajové smyčce před Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně. Trochu symbolicky je šalina zdobená lipovým listem se zvýrazněnou žilnatinou, tramvaj navíc přivezl řidič dopravního podniku, který je zároveň studentem Agronomické fakulty.

Mendelka jezdí Brnem od ledna letošního roku na různých linkách. Objevuje se i v Černých Polích a na zastávkách v okolí školy. Se slavnostním křtem tramvaje čekali studenti na začátek března, důvodem je dnešní svátek Gregora (Řehoře) připomínající postavu Gregora Johanna Mendela, zakladatele genetiky, jehož jméno nese univerzita v názvu.

Jsem ráda, že máme na univerzitě nadšené studenty, kteří se na přípravě oslav aktivně podílejí spolupořádáním podobných akcí,“ uvedla při slavnostním křtu Nerudová. Zmínila také, že doufá, že vztah studentů k alma mater bude pokračovat i poté cp studium dokončí a univerzitní rodina se tak bude dál rozrůstat. Výhodou současných studentů je i fakt, že letos zažijí významné jubileum přímo na škole. Křest tramvaje je jen jednou z řady akcí spojených s výročím sta let univerzity.

Zajímavostí dnešního křtu tramvaje byl fakt, že s ní přijel řidič dopravního podniku, který je zároveň studentem pátého ročníku Agronomické fakulty Filip Daněk. „Když jsem se o akci dozvěděl, tak jsem si účast prakticky vybrečel. Je to opravdu stylové,“ uvedl Daněk s tím, že polep tramvaje se podle něj vydařil. „Vypadá lépe, než modrá tramvaj Masarykovy univerzity,“ uvedl Daněk.