MHD pro studenty MENDELU bez administrativy

15. 3. 2018
K vyřízení studentské nepřenosné předplatní jízdenky již není potřeba potvrzení ze školy.  Nárok na slevu u studenta Mendelovy univerzity v Brně ověří nově DPMB online. Tato výhoda se týká pouze elektronické šalinkarty.

Dopravní podnik města Brna navázal spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Díky ní je možné ověřit status studenta během několika vteřin online. Při nákupu elektronické šalinkarty odpadá pro studenty povinnost nosit potvrzení o studiu. Stačí, když si dotyčný vytvoří účet na stránkách www.brnopas.cz nebo www.brnoid.cz, a následně si údaje nechá na některé z poboček dopravního podniku ověřit.

Po založení uživatelského účtu a jeho ověření se (v případě věkové kategorie 18–26 let) zobrazí v profilu uživatele nabídka na automatické ověřování statusu studenta. Po zvolení příslušné školy zadá student školní identifikátor. Nárok na slevu se online ověří a v nabídce jízdenek se zobrazí studentské jízdenky, které je možno ihned zakoupit.

Zda má student na zlevněné jízdné stále nárok, bude systém pravidelně ověřovat. V případě nejasností bude dotyčný vyrozuměn e-mailem.