Na MENDELU proběhl druhý ročník Kariérního dne

3. 5. 2016
V polovině dubna proběhl na Mendelově univerzitě v Brně v pořadí druhý ročník Kariérního dne, který vznikl s cílem usnadnit studentům MENDELU orientaci na trhu práce a otevřít možnosti jejich profesního uplatnění.

Druhého ročníku Kariérního dne se zúčastnilo kolem 800 studentů, což je oproti předchozímu ročníku téměř dvojnásobek. Studenti měli možnost seznámit se se zástupci 36 významných firem z našeho regionu, a tak získat důležité kontakty pro svoji budoucí kariéru, nebo si přímo na místě domluvit stáž či brigádu. Značný počet účastnících se firem potvrdil, že je o absolventy na trhu práce zájem. Pro studenty byl kromě prezentací firem také připraven doprovodný program ve formě přednášek a praktických workshopů na zajímavá a aktuální témata v podání externích lektorů – odborníků z praxe. Pro příklad můžeme zmínit přednášku o sociální síti LinkedIn, workshop s názvem „Jak si vytvořit web bez znalostí kódování a programování“ nebo workshop „Online diagnostika – objev svůj potenciál!“. S průběhem Kariérního dne byli spokojení jak účastníci z řad studentů, tak i prezentující firmy, které si pochvalovaly právě velký zájem a účast studentů.

Druhý ročník Kariérního dne MENDELU potvrdil, že událost má své místo na každoročním programu univerzity, a je správnou motivací pro studenty, aby se zajímali o své budoucí uplatnění již v průběhu studia.

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=481)}