MENDELU zaujala v Bruselu vědou i netradičním nápojem

6. 7. 2015
Již podeváté se letos v Bruselu konala Czech street party, na níž se mezinárodní veřejnosti představily jednotlivé české a moravské kraje a významné instituce.

Ani tentokrát mezi nimi nechyběl Jihomoravský kraj a s ním i Mendelova univerzita v Brně. Cílem této akce je zlepšit povědomí o České republice a jejích regionech. Kromě jiného tak má pozitivní dopad na cestovní ruch v České republice i poptávku po studiu. I tentokrát se akce v hlavním městě evropské integrace setkala s velkou odezvou. Za jeden z nejúspěšnějších stánků pak lze považovat právě ten náš, univerzitní, na což v děkovném dopise poukázal i pan velvyslanec při Stálém zastoupení ČR při EU, Dr. Martin Povejšil, kterého neobvyklá hmyzí pochoutka, experimentální pivo z nepálské černé trávy, vzorky univerzitních vín i interaktivní hra o ceny zaujala stejně, jako stovky návštěvníků, kteří se před stánkem po celou dobu konání doslova tísnili.

Úryvek z děkovného dopisu pana velvyslance Povejšila panu rektorovi Havlovi.