Spolupráce na výzkumu medicinálního konopí s významným partnerem

4. 3. 2015
Mendelova univerzita v Brně podepsala memorandum o spolupráci s holandskou společností Bedrocan. Partnerství mezi Ústavem biologie rostlin Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a firmou, která má licenci k produkci léčebného konopí od holandského ministerstva zdravotnictví se zaměřuje na studium biologických aspektů medicinálního konopí ve vztahu k prohlubování pochopení jeho využití v současné medicíně. Ředitel Bedrocan Tjalling Erkelens uvedl: "Naše partnerství s Mendelovou univerzitou znamená příležitost vnést naše poznatky a zkušenosti s léčebným konopím do současného programu, který se v Česku začíná rozbíhat. Vědecký výzkum sehrává důležitou roli při zavádění programu léčebného konopí, který má být zároveň bezpečný a efektivní pro jeho účastníky. Na spolupráci s Mendelovou univerzitou směrem k tomu cíli se velice těšíme." Holandské ministerstvo zdravotnictví v současné době dodává medicínské konopí od společnosti Bedrocan pacientům v Nizozemí, Itálii, Německu, Finsku, Kanadě a dále i vědeckým výzkumníkům po celém světě.