Mendelova univerzita v Brně připravuje energickou Noc vědců

23. 9. 2013
Noc vědců, jeden z největších celoevropských projektů přibližující vědu a vědecké otázky široké veřejnosti, se letos uskuteční 27. září od 18.00 do 24.00 hodin.  Do akce se zapojila řada předních organizací – univerzity, vědecká pracoviště, výzkumné ústavy i  hvězdárny.

Jedním z partnerů a organizátorů akce je i Mendelova univerzita v Brně (MENDELU), která si pro zájemce o vědu připravila bohatý program, včetně noční prohlídky Botanické zahrady a arboreta v areálu univerzity v Černých Polích.

Názvy stanovišť na MENDELU

(Všechny aktivity proběhnou v areálu univerzity v Brně – Černých Polích, vstup z ulice Zemědělská)

• Co skrývají rostliny
  • Energie ukrytá v chemii
  • Energie v zahradě
  • Robotika
  • Virtuální realita
  • Síťová laboratoř
  • Energie těla (buď zdráv a fit)
  • Kola ve službách farmáře
  • Poznej své smysly
  • Radioaktivita a energie
  • Listování půdou
  • Energie z bylin a rostlin
  • Botanická zahrada a arboretum

„Noc vědců je každoroční setkání veřejnosti s vědou a vědci, populárně vzdělávacím programem, který na stovkách míst v celé Evropské unii ukazuje fascinující svět zejména přírodovědných a technických fenoménů“, vysvětluje Hana Královcová, projektová manažerka Science Center Techmania. Právě Techmania je v roce 2013 národním koordinátorem Noci vědců pro Českou republiku. Motto letošního ročníku zní: „Energií k poznání“.

Na všech lokalitách se v jeden večer populární formou představí věda a zejména její nositelé – vědci, vynálezci, technici a komunikátoři vědy.

Vstup na všechny akce je ve všech lokalitách zdarma.

Národním koordinátorem Noci vědců pro Českou republiku je již popáté plzeňské Science Center Techmania. Akce se i v roce 2013 koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR.