MENDELU zve na festival MENDEL KNOWS

19. 7. 2017
Mendelova univerzita v Brně zve na naučně zábavný festival MENDEL KNOWS věnovaný jedné z nejvýraznějších postav brněnské historie a zakladateli genetiky G. J. Mendelovi.

Festival probíhá 21.- 23. července a od samého začátku se k němu připojuje i Mendelova univerzita v Brně svým programem.

V pátek 21. července od 17-18 hodin otevírá Botanická zahrada a arboretum své brány s možností komentované prohlídky. Zahradu si je možné také prohlédnout samostatně.

Velká část víkendového programu proběhne v zahradě opatství na Mendlově náměstí. V sobotu 22. července od 15 hodin představí Agronomická fakulta veřejnosti prezentaci „zázračných plodin“, Ústav genetiky ze Zahradnické fakulty vypěstovalo speciální rostliny a bakterie a Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií láká k vědomostnímu kvízu.

Kromě zábavných laboratoří festival chystá představení, dílny pro děti, koncerty, videomaping a samosřejmě Food Fest. Nebude chybět ani ochutnávka chleba Karkulka z červené pšenice, který vznikl ve spolupráci Mendelovy univerzity v Brně a Karlovy pekárny.

Veškeré akce v rámci festivalu MENDEL KNOWS jsou přístupné zdarma. Podrobný program festivalu a další dopňující informace jsou ke stažení na webových stránkách:

www.mendelknows.cz