Vítězný návrh studentů MENDELU

11. 7. 2017
Studenti Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně zvítězili v soutěži na návrh úpravy zahrady starého domu v brněnské Potoční ulici.

Studentský pár zahradních architektů Nina Krajčírová a Sebastian Loder zvítězil v soutěži vyhlášené firmou Endeka. Soutěžící měli za úkol navrhnout úpravu zahrady starého domu v brněnské Potoční ulici. „Byla to příležitost ukázat, co v nás je,“ říká Krajčírová.
Soutěž byla určená studentům brněnských vysokých škol se zaměřením na design, architekturu a stavebnictví. Firma, která soutěž vyhlásila, chce do konce července návrh uskutečnit.
Mladí zahradní architekti se již dříve zúčastnili několika soutěží a úspěšní byli také v zahraničí. Vyhráli například zahradní festivaly v Portugalsku a Španělsku. V podobných kláních chtějí pokračovat i v magisterském studiu, kam nastoupí od září.