Na celouniverzitním dni otevřených dveří uchazeči poznají i nový program Pivovarství a sladařství

31. 1. 2023
MENDELU poprvé pořádá celouniverzitní den otevřených dveří, kdy všechny fakulty a části budou zájemcům o studium otevřeny v jeden den. Uchazeči si mohou 3. února prohlédnout jak kampus v Brně, tak i v Lednici. V rámci programu připravovaného jednotlivými fakultami se uchazeči seznámí s nabídkou všech studijních programů, ale hlavně navštíví i málo známá místa univerzity. Na Agronomické fakultě zájemci také poznají i zcela nový bakalářský program Pivovarství a sladařství, na který se od února můžou hlásit. Přímo v brněnském kampusu univerzita provozuje minipivovar a sladovnu, i tam bude možné nahlédnout.

Centrálním místem bude přízemí budovy Q v kampusu v Brně. U infostánků všech fakult a celouniverzitních pracovišť se uchazeči dozví základní praktické informace o přijímacích zkouškách, zaměření jednotlivých programů i budoucím uplatnění. Odpovídat na dotazy budou studijní referentky, ale i studentští ambasadoři jednotlivých fakult. „Současní studenti mohou uchazečům lépe odpovědět na časté dotazy týkající se náročnosti studia či studentského života obecně. Studenti mají zkušenosti čerstvě v paměti a pozitivní roli hraje i menší věkový odstup, díky kterému se uchazeči nebojí své vrstevníky oslovit,“ uvedl Jiří Skládanka, prorektor pro internacionalizaci a vnější vztahy.

Agronomická fakulta představí své studijní programy, včetně nového Pivovarství a sladařství, které je prvním profesně zaměřeným studijním programem v rámci oboru. „Studenti budou mít 12 týdnů praxe. Pivovarství a sladařství obsahuje menší množství předmětů teoretického základu, jako je angličtina nebo matematika, díky tomu se studenti mohou naplno věnovat výrobní oblasti. Cílem studijního programu je udržovat vysokou profesní čest tradiční cechovní výroby v Česku,“ přiblížil garant programu Tomáš Gregor.

Jednotlivé fakulty připravily pro zájemce zážitkový program na mnoha místech v kampusu. Vyzkoušet si budou moci třeba virtuální brýle, simulátor harvestoru (stroj na těžbu dřeva), chytrý hrudní pás měřící parametry fyzické aktivity, 3D tiskárny a lasery. Nebo si budou moci udělat test, který jim pomůže zjistit, jaký jsou studijní typ, tedy jaká metoda učení je pro ně nejvhodnější.

Kromě přednáškových místností, laboratoří a školních potravinářských provozů uvidí návštěvníci třeba eye-trackingovou laboratoř nebo laboratoř inteligentních systémů, kde probíhá výuka v oblasti robotiky či umělé inteligence. Zavítají do dílen, které využívají studenti dřevostavitelství či designéři nábytku. Jejich návrhy či prototypy si můžou prohlédnout v univerzitním showroomu. K vidění bude i experimentální měřicí modul, s jehož pomocí výzkumníci zkoumají konstrukční vlastnosti dřevostaveb. V Lednici bude možné vstoupit do skleníků, tematických zahrad a ateliérů floristiky či krajinářských architektů.

Zcela mimořádně se účastníkům dne otevřených dveří nabízí vstup do Botanické zahrady a arboreta MENDELU, oázy zeleně a klidu v centru města. Kdo si včas rezervoval místo, může se zúčastnit i exkurze na Školní lesní podnik Křtiny. Autobus zájemce vyzvedne přímo v kampusu.

„Na každé fakultě fungují studentské spolky, které pořádají různé akce a jsou klíčové pro studentský život na univerzitě. I s nimi se v rámci dne otevřených dveří můžou uchazeči seznámit,“ doplnil prorektor Jiří Skládanka.

Celý program dne otevřených dveří

Často kladené dotazy (FAQ) k akreditacím na MENDELU