V botanické zahradě vystaví rostliny adaptované na změnu klimatu

3. 9. 2019
Sukulenty se v evoluci adaptovaly k nepravidelným srážkám a vyšším teplotám, tedy změnám, které lidstvo v současnosti začíná stále více pociťovat. Na tradiční výstavě sukulentů, kaktusů a jiných exotických rostlin, která začne 6. září v 9:00 v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, se návštěvníci mohou s těmito rostlinami a jejich strategiemi přežití blíže seznámit. Výstava potrvá do 13. září, uvedl za pořadatele Pavel Hanáček, vedoucí Ústavu biologie rostlin AF Mendelovy univerzity v Brně.

Pořadatelé představí zájemcům sukulentní rostliny z celého světa. „Letošní výstava je věnována stoletým výročím Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně,“ uvedl Hanáček. Návštěvníci uvidí sukulentní zástupce různých čeledí: pryšce, živé kameny, aloe, stapelie a další. Mohou se blíže seznámit také s vývojově mimořádným druhem rostliny s nejdelšími listy Welwitschia mirabilis a s historií jejího objevu.

Celkem vystaví specializovaní pěstitelé z Česka ve spolupráci s odborníky z Brna na 500 rostlin. „Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou,“ uvedl Hanáček.

Vstupenka na výstavu sukulentů umožňuje lidem prohlédnout si také všechny skleníky botanické zahrady, která se na akci se podílí. V sobotu 7. září se pak v areálu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity uskuteční také burza fosilií a minerálů.

Kontakt pro bližší informace: doc. Ing. Pavel Hanáček, Ph.D., tel.: 770 181 986, vedoucí Ústavu biologie rostlin AF Mendelovy univerzity v Brně, pavel.hanacek@mendelu.cz

Více aktualit

Všechny aktuality