Tiskové prohlášení rektorky Danuše Nerudové ze dne 7.3.2018

7. 3. 2018
Čtvrteční inaugurace prezidenta republiky Miloše Zemana se stejně jako několik předchozích významných akcí na Pražském hradě odehraje bez účasti některých rektorů. Inaugurace prezidenta republiky se nezúčastní ani rektorka Mendelovy univerzity v Brně prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D.

 

Tiskové prohlášení Danuše Nerudové ze dne 7. března 2018 ke své účasti na inauguraci prezidenta ČR

 

„Nemohu akceptovat situaci, kdy pozvánku na inauguraci prezidenta ČR od předsedy Poslanecké sněmovny ČR neobdržel náš vážený kolega, rektor Masarykovy univerzity v Brně doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D., místopředseda České konference  rektorů. Situaci považuji za o to vážnější, že předseda sněmovny Radek Vondráček je další ústavní činitel České republiky, který se snaží eskalovat napětí ve společnosti. Jeho nepozvání vnímám jako další znevažování role rektorů a akademické obce ve společnosti.

I přes způsob, jakým proběhlo poslední jmenování rektorů, Mendelova univerzita v Brně na inauguraci nové rektorky a dvou děkanů, které proběhne 20. března, pozvala jak prezidenta, tak předsedy obou komor parlamentu, neboť úkolem akademické obce je stmelovat a nikoliv rozdělovat společnost. Akademická obec vždy byla, je a bude důležitou součástí každé demokratické společnosti,“ uvádí Danuše Nerudová.

 

 

Kontakt pro média: Mgr. Jiřina Studenková / 778 888 374 / jirina.studenkova@mendelu.cz

Více aktualit

Všechny aktuality