Studenti navrhli vilu pro Brno

20. 6. 2018
12. - 14. června proběhl na Lesnické a dřevařské fakultě mezinárodní workshop studentů designu a dřevostaveb s názvem "Disruptive Innovation". Studenti MENDELU a francouzských partnerských univerzit  navrhli moderní stavby inspirované brněnskou architekturou a designem. Jako nejlepší byl vyhodnocen návrh mezinárodního týmu šesti studentů s názvem Hartmuth, vila propojená se stromem. Navržená stavba komplexně řeší několik aktuálních problémů současnosti - hospodaření s vodou a využití vodních zdrojů v okolí domu, je navržena z obnovitelných přírodních zdrojů a řeší sociální vztahy obyvatel domu.  

 

„Byla to skvělá příležitost k seznámení se zahraničními kolegy a jejich studenty, kteří se mohli vzájemně se inspirovat, posouvat své dovednosti a hledat další příležitosti ke spolupráci.“, vyjmenoval hlavní klady zapojení se do projektu organizátor Milan Šimek z Lesnické a dřevařské fakulty.

„Byly patrné rozdílené mentality Čechů i Francouzů. Zprvu práce na návrhu vily probíhala spíše jako hádka, čí názor je ten pravý,“ přibližuje svoje dojmy student Jiří Stádník, ze smíšeného česko francouzského týmu. „Průběžně jsme se všichni snažili pochopit myšlenky zástupců jiného národa a z rozdílných názorů jsme pro náš návrh spíše čerpali. I když už francouzští studenti odjeli, určitě budeme i nadále v kontaktu.“

Mendelovu univerzitu v Brně navštívilo 70 zahraničních studentů ze dvou partnerských univerzit ve Francii (Design School, Nantes Atlantique / Wood Technology School, Nantes). 

Workshop byl zahájen v úterý 12. června prohlídkou architektury Brna, poté následovaly práce v 11 studentských týmech o nejzdařilejší návrh soukromé vily pro současné Brno. O vítězi rozhodla odborná porota složená ze tří francouzských a tří českých architektů a designérů. 

Více aktualit

Všechny aktuality