Studenti mohou od května na praxe, škola jim chystá výuku v blocích

24. 4. 2020
Studenti Mendelovy univerzity v Brně se od 4. května částečně vrátí do školy, zejména do laboratoří nebo na praxi do terénu. Škola jim během příštího týdne připraví speciální rozvrh na blokovou výuku, aby ji bylo možné koncentrovat jen do několika dnů v týdnu. Dál bude ale převažovat distanční výuka. Volnější režim umožňuje pokles šíření epidemie koronaviru a rozvolnění vládních opatření. Nadále však budou ve škole i v terénu platit přísná hygienická opatření, tedy nošení roušek, používání desinfekce apod.

Dosud platila situace, že studenti mohli individuálně do knihovny a studenti posledních ročníků pak na konzultace v omezeném počtu pěti osob. Vláda toto opatření nově od pondělí 27. dubna rozvolnila i na studenty jiných ročníků. „Příští týden využijeme k přípravě rozvrhů, aby studenti nemuseli docházet každý den v týdnu, a také potřebujeme „dohnat“ cvičení z minulých týdnů. Budeme se snažit jim praktickou výuku v laboratořích nebo terénu sloučit do několika dnů v týdnu,“ uvedl prorektor pro vzdělávací činnost Radim Farana.

U práce v laboratořích, při zkoušení a konzultacích dál platí maximální počet pěti osob. Praktická cvičení v terénu nemají v tomto směru omezení. Studenti lesnických oborů tak mohou například absolvovat cvičení v terénu. Studenti získají konkrétní pokyny od svých vyučujících z jednotlivých fakult.

„Hygienické požadavky směřující k zabránění šíření Covid-19 budou samozřejmě platit i nadále. Stejně tak budou nadále platit všechna opatření směřující k ochraně především rizikových skupin osob,“ dodala rektorka MENDELU Danuše Nerudová.