Prorektor Darkwah na návštěvě v Ghaně

23. 8. 2017
Prorektor Mendelovy univerzity v Brně, Dr. Samuel Antwi Darkwah, navštívil koncem minulého měsíce Ghanu. Na tamějším velvyslanectví měl  několik schůzek s velvyslankyní Margitou Fuchsovou a také potkal českého ministra zemědělství Mariana Jurečku, který byl v Ghaně na podnikatelské misi a odtud pokračoval do Etiopie.

Kromě schůzek na Velvyslanectví poskytl pan prorektor Darkwah rozhovor do prestižních novin Daily Graphic. Během interview mimo jiné sdělil, že všichni do České republiky příchozí studenti z Ghany, až na jednoho, nezvládli magisterské studium. Tento výsledek byl podle prorektora Darkwaha mimo jiné zapříčiněn vzdělávacím systémem, protože pro studenty z Ghany bylo těžké dohnat jejich české spolužáky. Prorektor opět podotknul, že by se vzdělávací systém v Ghaně měl změnit tak, aby byl více prakticky zaměřený a odpovídal poptávce na trhu práce.