Proběhl 29. ročník mezinárodní studentské soutěže v lesnické všestrannosti

22. 4. 2015
Po celý týden 13.–17.dubna probíhal na Lesnické a dřevařské fakultě MENDELU 29. ročník mezinárodní studentské soutěže Lesnická všestrannost.

V úterý 14. dubna se v brněnském městském parku Lužánky uskutečnilo oficiální zahájení celé soutěže.  Klání se zde zúčastnilo 11 týmu z 10 evropských zemí. Mezi soutěžní disciplíny patřilo například řezání motorovou pilou, odvětvování, sekání sekerou na přesnost nebo řezání dvouruční pilou. Pro diváky byl připraven doprovodný program. Mohli si vyzkoušet tzv. „timbersport,“ který předvedl vicemistr Evropy Martin Komárek. Dále mohli návštěvníci zhlédnout ukázku práce chladnokrevných koní, práci s dravci nebo ukázku lovecké hudby. Pro nejmenší pak byla připravena lesní pedagogika. Ke slušné návštěvnosti dne přispělo i velmi příznivé jarní počasí.

Závěr soutěže se pak odehrál 17.dubna za přítomnosti děkana LDF, doc. Ing. Radomíra Klvače, Ph.D. Na prvním místě se umístil rumunský, na druhém polský a na třetím maďarský tým, domácí český tým obsadil slušnou sedmou pozici. V soutěži jednotlivců si nejlépe vedl Tomasz Łozowski z Polska. Gratulujeme a těšíme se na další ročník!

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=298)}