Poslanec Evropského parlamentu přednášel na MENDELU

4. 5. 2015
Luděk Niedermayer, poslanec Evropského parlamentu a bývalý viceguvernér ČNB diskutoval na Provozně ekomické fakultě MENDELU. O akci informovala i média.

Po „třaskavých“ tématech krize na Ukrajině a postavení Ruska v Evropě se vrátíme do domácích „vod“. Volby do Evropského parlamentu se tradičně potýkají jen s malým zájmem občanů. Je to paradoxní, jelikož jsou to právě euro poslanci, kteří rozhodují o návrzích, ze kterých vyplývá 60-70% všech nových pravidel a zákonů, které platí v České republice. Navzdory důležitosti a vlivu europoslanců, mají občané jen velmi malé povědomí o jejich práci. Dokáže Česká republika hájit své zájmy a ovlivnit vznikající legislativu EU? Převládají z členství v EU spíše výhody nebo nevýhody? Odpovědi mohl zúčastněným nabídnout právě Luděk Niedermayer.

O akci přinesla zprávu i česká média, kupříkladu Parlamentní listy: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Niedermayer-Vliv-europarlamentu-po-zvoleni-Junckera-roste-euro-je-pro-Cesko-cesta-k-vetsimu-vlivu-373828

Více aktualit

Všechny aktuality