MENDELU spouští nový web, je zaměřený na uchazeče

15. 6. 2022
Mendelova univerzitě v Brně spouští po téměř dekádě nový web. Ten zůstává základním komunikačním prostředkem školy směrem k veřejnosti. Reaguje na potřeby současnosti, propojení se sociálními sítěmi, telefony nebo tablety. Zaměřený je zejména na cílovou skupinu uchazečů.

Nový web mendelu.cz škola spustí 18. června. „Práce na vývoji byla poměrně náročná, protože v podstatě nejde o jeden web ale o deset nových, které budeme spouštět postupně. Kromě toho hlavního jsou nové i weby fakult, Institutu celoživotního vzdělávání, školního podniku v Žabčicích nebo naší botanické zahrady. Nový web je uživatelsky přívětivější a stále pro nás zůstává primárním komunikačním prostředkem navenek,“ uvedl prorektor pro internacionalizaci a vnější vztahy Jiří Skládanka.

Vývoj nového webu trval více než dva roky. Novinkou je například vyhledávač studijních programů podle oblastí zájmu. „Web je tak návodnější zejména u těch uchazečů, kteří ještě nemají jasnou představu, co u nás chtějí studovat,“ doplnil Skládanka.

Design webu je jiný než u většiny českých univerzit. „Inspirovali jsme se hodně v zahraničí. Mladí lidé potřebují najít základní informace rychle. Reagují více než v minulosti na fotografie, které jim naše studijní programy lépe přiblíží,“ uvedla vedoucí Oddělení komunikace a marketingu MENDELU Jiřina Studenková.