MENDELU podepsala memorandum o spolupráci s Jihočeskou univerzitou

22. 8. 2024
Rektor Mendelovy univerzity Jan Mareš podepsal s rektorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Pavlem Kozákem memorandum o spolupráci na jubilejním 50. ročníku veletrhu a výstavy Země živitelka. Obě univerzity zahájily užší spolupráci již během přípravy projektu Národního plánu obnovy zaměřeného na podporu zelených dovedností a udržitelnosti na vysokých školách. Nyní si nadále aktivně vyměňují zkušenosti. Tato spolupráce je naplánována minimálně do roku 2030, tedy do konce udržitelnosti projektů, s možností dalšího prodloužení memoranda.

„Naše spolupráce zahrnuje celou řadu aktivit, které souvisejí s přípravou strategie a standardů udržitelnosti a společenské odpovědnosti a definováním role manažera udržitelnosti a ukotvením této pozice v prostředí univerzity. Dále vznikají nové studijní programy a kurzy celoživotního vzdělávání v této oblasti, kde si obě univerzity vyměňují zkušenosti, poskytují expertízy, mentoring, či konzultace. Cílová skupina, tedy široká akademická obec, bude mít možnost využívat všech aktivit projektu a vzájemné účasti na přednáškách, konferencích a dalších akcích,“ uvedl Martin Klimánek, prorektor pro strategii, udržitelnost a účelovou činnost, který je řešitelem projektu.