MENDELU na veletrhu Gaudeamus v Praze

14. 1. 2019
Možnost promluvit si přímo se studenty jednotlivých fakult a poptat se na zkušenosti s přijímacími zkouškami a přihláškami budou mít zájemci o studium na Mendelově univerzitě v Brně na veletrhu GAUDEAMUS. Třídenní veletrh evropského pomaturitního a celoživotního vzdělávání začíná na výstavišti v Praze Letňanech v úterý 22. ledna. Stánek MENDELU najdete v hale 4 pod číslem 72.

„Studenti se dozví vše ohledně studia, přihlášek, dnů otevřených dveří fakult. Představíme i vědecká témata spjatá s naší školou a jejími fakultami,“ uvedla vedoucí Oddělení komunikace a marketingu MENDELU Jiřina Studenková. Studovat na Mendelově univerzitě ale neznamená jen se učit. Škola nabízí i spoustu volnočasových aktivit, například univerzitní veslování nebo lední hokej.

„Mendelova univerzita je nestarší vzdělávací institucí tohoto typu v České republice. Pro studenty může být zajímavé, že ti, kteří k nám v příštím roce nastoupí, zažijí oslavy sto let univerzity. Nabízíme řadu atraktivních oborů. Naši absolventi pomáhají v léčbě rakoviny, mají zemědělské farmy, řeší problémy spojené s klimatickou změnou. Vychováme také vinaře, sládky, lesníky nebo dendrochronology, kteří datují nejstarší archeologické nálezy v republice,“ dodala Studenková.

Na pražském Gaudeamu budou studenti vybírat z nabídky 289 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 5 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny také univerzity a vysoké školy z patnácti zemí světa, především z České republiky Velké Británie, Dánska a Nizozemí. Zastoupeny budou i univerzity z Kanady, Švédska, Slovenska, Švýcarska, USA, Singapuru, Německa, Francie, Rakouska, Španělska a Malty.