Arboretum Křtiny otevírá v sobotu

27. 5. 2020
S měsíčním zpožděním mohou návštěvníci vyrazit o víkendu do křtinského arboreta. Situace kolem koronaviru tuto ojedinělou sbírku dřevin znemožnila otevřít v plánovaném termínu 2. května a lesníci Mendelovy univerzity, kteří se o arboretum starají, museli letos zrušit i jarní den otevřených dveří.

Arboretum Mendelovy univerzity v Brně poblíž Křtin se rozkládá na ploše 23 hektarů a je jedno z největších v České republice. „Moravský kras nejsou jenom jeskyně, ale i krásné lesy. V arboretu máme více než 1000 druhů dřevin a jsou mezi nimi skutečné zelené poklady,“ uvedla  Zuzana Daníčková ze Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny.

V arboretu jsou pro návštěvníky připraveny dvě trasy. Ta s názvem Dotek umění je vhodná i pro kočárky a osoby na invalidním vozíku s doprovodem. Další zajímavostí jsou rašeliniště, vřesoviště a venkovní výukový amfiteátr. Při vstupu do arboreta dostanou návštěvníci leták s mapou a potřebnými informacemi.

Milovníci přírody mohou využít některé z vyznačených tras nebo si naplánovat svoji vlastní. „Mohou objevovat obojživelné stromy, nahlédnout do Sibiře nebo prozkoumat dinosauří dřevo. Komu vyhládne, může posvačit na naší piknikové louce nebo navštívit restauraci Zámku ve Křtinách a ochutnat třeba vyhlášenou zvěřinu z okolních lesů,“ uvedla Daníčková.

Arboretum Křtiny bude v sezóně otevřené každý víkend od 10 do 17:30 hodin až do 17. října, kdy proběhnou podzimní dny otevřených dveří. Lidé se letos naopak nepodívají do arboreta v Řícmanicích, které silně zasáhla kůrovcová kalamita.

Kontakt pro bližší informace: Zuzana Daníčková, referent pro lesní pedagogiku a arboreta Křtiny, tel.: 778 782 728, zuzana.danickova@slpkrtiny.cz

Kudy do arboreta? Arboretum se nachází u silnice Křtiny – Jedovnice. Můžete přijet na kole nebo autem (parkoviště je přímo u vstupu). Dostanete se k nám také MHD (přímou linkou z Brna č. 201). GPS: 49.3215381 │ 16.7397217.

Více na www.arboretum-krtiny.cz

Více aktualit

Všechny aktuality