Závody dračích lodí

10:00 – 17:00
Brněnská přehrada, TJ Rapid Brno, Kníničky 903, Brno
MENDELU

Přijďte soutěžit a fandit. U příležitosti 105. výročí založení MENDELU pořádáme závody dračích lodích pro zaměstnankyně a zaměstnance. Začínáme v 10 hodin dopoledne.

Program

10.00hod – příchod na místo
10.30hod – zahájení, informace o dračích lodích, bezpečnost
11.00hod – závodní jízdy (včetně tréninkových rozjížděk)     
13.00hod – oběd
13.30hod – volná zábava na sportovních stanovištích, možnost vyjížďky na dračí lodi směrem k hradu Veveří
17.00hod – plánované ukončení akce

Sestavte vlastní posádku

Tým může tvořit 21 osob: 20 + 1 bubeník/bubenice. Minimálně musí mít posádka 17 osob. Všichni musí být zaměstnanci/ zaměstnankyně univerzity (fakulty, ICV rektorát, celoškolská pracoviště, školní podniky) s úvazkem v jakékoli výši. Týmy musí být smíšené, tzn. tým se skládá z minimálně pěti žen, respektive pěti mužů. Jedna osoba může být součástí pouze jednoho týmu. Posádku přihlašuje kapitán/kapitánka, registrace je otevřená od 1.března do 20. dubna. Pro registraci je nutné znát kompletní seznam členů/členek posádky. Celkový počet posádek není omezen.

Závod se pojede na Brněnské přehradě, start bude v TJ Rapid Brno (viz mapka). V úvodu budou soutěžící seznámeni s technikou pádlování i historií dračích lodí. V soutěžní den každou posádku čekají maximálně tři jízdy: tréninková, soutěžní rozjížďka, finále A nebo B. Předpokládaná délka trasy je 150 metrů. Detailní průběh závodu závisí na počasí i na počtu přihlášených posádek.

Z důvodu kapacity areálu není akce určena pro rodinné příslušníky.

Trénink

Před vlastním závodem 10. května budou moci posádky jízdu na dračí lodi vyzkoušet. Tréninky budou probíhat na řece Svratce v Loděnici VUT v Jundrově každé pondělí a středu od 17 do 18h, pouze po předchozí rezervaci. Rezervovat termín mohou kapitáni/kapitánky přihlášených posádek, a to minimálně týden předem. Vhodné je absolvovat alespoň jeden trénink, organizátoři doporučují dva. Tréninku by se ideálně měla zúčastnit celá posádka, minimálně však 14 pádlujících plus bubeník. Na místě bude k dispozici kormidelník/trenér. V loděnici budou šatny pro převlečení i úschovu věcí. Pro rezervaci tréninku volejte Jakubovi Havlovi z Centra sportovních aktivit.

Doprovodný program

Kromě vlastního závodu čeká na soutěžící i fandící doprovodný program i občerstvení. Po závodní části budou přistaveny lodě k možné projížďce směr hrad Veveří a zpět (cca 90 minut). Projížďka může být zkrácena dle požadavku pádlujících, případně může být upraven i cíl jízdy.

Mobilní horolezecká stěna

Mobilní horolezecká stěna je nevšedním a velmi oblíbeným programem. Je vhodná jak pro ty, co to nikdy nevyzkoušeli, tak pro zkušené. Lezci/lezkyně se mohou navzájem motivovat, radit si, případně mezi sebou soutěžit. Lézt mohou až čtyři lezci/lezkyně současně, k dispozici je až 8 lezeckých cest různých obtížností.

Mobilní horolezecká stěna
Terče pro lukostřelbu

Lukostřelba

Dříve to byla výsada králů, nyní si to můžete zkusit i vy. Řeč je o lukostřelbě. Olympijském sportu, jehož cílem je z různých vzdáleností střílet co nejpřesněji do terče a zásahy získat co nejvíce bodů.

Footsnooker

Kulečník hraný nohama. Variabilní hrací plocha o rozměrech 7,5 m x 4,5 m, nebo 5 m x 3 m. Footsnooker má stejná pravidla jako biliard; stejné koule, mantinely a důlky. Jen místo tága musíte použít své nohy. Většinou se používají zjednodušená pravidla hry, aby se při hře vystřídal větší počet osob.

Lidský fotbálek

Nafukovací hřiště pro lidský fotbálek o rozměrech 13 x 7 x 2 m.

Fotbálek může hrát až 7 osob na každé straně: 1x brankář, 3x záložníci a 3x útočníci.

Máte dotaz?