Stockholm Junior Water Prize

M 2.11, budova M, campus MENDELU
MENDELU

Mendelova univerzita v Brně bude hostit národní finále prestižní středoškolské soutěže Stockholm Junior Water Prize již po třetí. Soutěž spojuje studující se zájmem o vodu a její udržitelnost. Na univerzitní půdu budou pozváni autoři a autorky pěti nejlepších prací, kteří budou před odbornou porotou obhajovat své projekty a usilovat o výhru. Vítěz obdrží 25 000 Kč a postoupí do mezinárodního kola, ve kterém bude reprezentovat Českou republiku ve Stockholmu. Studenstvo z více jak 30 zemí z celého světa tam každoročně prezentuje své nápady a inovace. Mendelova univerzita poskytuje záštitu a je národním koordinátorem soutěže.

Novinkou letošního ročníku národního kola je Cena veřejnosti, ve které se boudou sčítat hlasy veřejně udělené jednotlivým pracím. Autorce, nebo autorovi vítězného projektu bude potom předán šek na 5 000 Kč. Hlasování probíhá od 10. do 20. května na webových stránkách soutěže.