Seminář Krávy a emise – mýty a fakta

Aula MENDELU
Agronomická fakulta

Zveme na seminář Krávy a emise – mýty a fakta, který pořádá Českomoravská společnost chovatelů, a.s., společně s inseminačními firmami MTS a World Wide Sires, chovatelskými svazy skotu, Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Mendelovou univerzitou v Brně. Hlavním hostem akce bude odborník na kvalitu ovzduší v zemědělství, ustájení a chov hospodářských zvířat, profesor Frank Mitloehner, kterého doplní Dr. Steve Winnington.

Registrace na seminář pouze elektronicky na adrese https://bit.ly/seminar_mendelu

Termín uzávěrky přihlášek je 23. 2. 2024.

FRANK MITLOEHNER je profesorem a předním odborníkem na kvalitu ovzduší na katedře zootechniky Kalifornské univerzity v Davisu. Magisterský titul v oboru živočišné výroby a zemědělského inženýrství získal na univerzitě v Lipsku v Německu a doktorský titul v oboru živočišné vědy na Texaské technické univerzitě. Působí jako ředitel centra CLEAR, které se zabývá výzkumem ovzduší a klimatu. Celkově se zabývá výzkumem, který má přímý vztah k pochopení a zmírnění emisí z chovů hospodářských zvířat, jakož i důsledků těchto emisí pro lidské zdraví.

STEVE WINNINGTON vyrostl na rodinné mléčné farmě ve Velké Británii. Po absolvování Broomfield College of Agriculture s vyznamenáním pracoval Steve na pozicích manažera v progresivních stádech dojnic v několika různých zemích světa. Steve se aktivně podílí na činnosti v oblasti inseminace skotu již více než 30 let. Během své kariéry Steve pracoval ve více než 30 různých zemích v Evropě, na Středním východě a v Asii.