MENDELŮV týden

areál MENDELU
MENDELU

Připravili jsme zahajovací akci akademického roku Mendelův týden. Rádi bychom, aby byl tento týden příležitostí k setkání a společnému zahájení nového semestru pro studenty i zaměstnance. 
V rámci MENDELU týdne se můžete těšit na následující události:

23. září Běh MENDELU

Zveme Vás na VI. ročník Běhu MENDELU, který se uskuteční v sobotu 23. 9. 2023 v Botanické zahradě a arboretu MENDELU. Akce je vhodná pro běžce, fanoušky a pro všechny, které chtějí strávit den ve sportovní atmosféře v Botanické zahradě a arboretu MENDELU. Informace a přihlášení zde.

27. září MENDELU Party

Od 10:00 do 16:00 hodin se prostor mezi budovami A a X promění v party zónu. Na programu bude SWAP oděvů, knih a dalších věcí, prezentace studentských spolků, bude otevřený univerzitní včelín s možností komentovaných prohlídek. 

27. září – 5. října Výstava Udržitelná MENDELU

Výstava odhaluje širokou škálu aktivit spojených s udržitelným rozvojem, jež byly od počátku roku 2023 na Mendelově univerzitě uskutečněny.  Výstava slouží jako zdroj inspirace pro instituce, jejich komunity i širokou veřejnost, jak lze rozvíjet Cíle udržitelného rozvoje stanovené OSN. Místo konání: Areál MENDELU, Atrium budovy Q. Otevřeno v době otevření areálu.

28. září  Návštěva rodného domu G. J. Mendela

Na státní svátek jsme pro zaměstnance připravili možnost navštívit rodný dům G. J. Mendela ve Vražném. Půjde o organizovaný výlet autobusem s odjezdem od MENDELU s komentovanou prohlídkou v rodišti zakladatele genetiky. Na akci je možné vzít rodinné příslušníky.

Po dobu MENDELU týdne bude v menze jídelníček inspirovaný G. J. Mendelem, připravujeme informační kampaň, která bude upozorňovat na odkaz a význam G. J. Mendela.

S výjimkou návštěvy rodného domu GJM jsou akce určeny zaměstnancům i studentům MENDELU.

Výstava Udržitelná MENDELU a SWAP je rovněž součástí Evropského týdne udržitelného rozvoje.