Jak vydojit z textu maximum?

9:00 – 11:30
Budova E, učebna E16
MENDELU

Kdo se může zúčastnit kurzu?

  • Studenti MENDELU.

Obsah:

Skripta, učebnice, články, studijní texty kam se podíváš. Ale jak z nich dostat maximum užitečných informací a nečíst je stále dokola? Jaký je rozdíl mezi výpisky a výtahem? Co si počít s klíčovými slovy a jak souvisí s nadpisem?

Pokud jste i vy někdy vynakládali nemalé úsilí na naučení látky, stále jste ji omílali dokola, učení už bylo únavné a výsledek nevalný, pak se přijďte seznámit se strategií SQ3R.

Chce to jen malý trénink a žádný studijní materiál nebo zadání u zkoušky už vás nevyleká!

Strategie SQ3R je hojně využívána v anglicky mluvících zemích, odtud také její název. Co se pod ní přesně skrývá a jak se strategií pracovat, aby se co nejvíce vyplatila, vám ukážeme na kurzu.

Pro praktické vyzkoušení strategie SQ3R a dalších studijních tipů, je vhodné si přinést vlastní libovolný tištěný studijní materiál, který znáte, (max. 1-2 listy textu, nebo tabulku, popřípadě jinak zpracované informace).

Účastníci dostanou podpůrné studijní materiály, týkající se práce s tištěnými informacemi.

Lektorka:

Mgr. Veronika Matějková
V poradenském a profesním centru se věnuji rozvoji učebních strategií studentů a podpoře studentů se specifickými potřebami.

Prošla jsem školením Feuersteinova instrumentálního obohacování a znalosti jsem využila při doučování v Salesiánském středisku mládeže.

Stála jsem u zrodu myšlenky vytvořit nástroj, který naučí vysokoškolské studenty s dyslexií lépe přistupovat k učení. Díky spolupráci s pražským Dyscentrem pak vznikl unikátní program Já na to mám!, který je využíván i na MENDELU.

Cena:

Studenti MENDELUZDARMA

Registrace:

Registrace zájemců o účast je uzavřená.

Lze zrušit registraci?

Ano. Pokud jste se zaregistroval/a k účasti, ale něco se změnilo a kurzu se nezúčastníte, pošlete nám na e-mail pcentrum@mendelu.cz zprávu: Kurz: Jak vydojit z textu maximum – Chci se odhlásit.

Organizátor si vyhrazuje právo uskutečnit kurz pouze při dostatečném počtu zájemců.

Máte otázku?

Potřebujete se nás ještě na něco zeptat? Vaše dotazy nám pošlete na e-mail pcentrum@mendelu.cz a nazvěte předmět e-mailu: Kurz: Jak vydojit z textu maximum – Mám otázku.

Mohlo by vás zajímat:

Aktuální přehled kurzů poradenského a profesního centra: