Jak vydojit z textu maximum?

15:00 – 17:30
Budova E, učebna E16
MENDELU

Kdo se může zúčastnit kurzu?

  • studenti MENDELU

Obsah

Skripta, učebnice, články, studijní texty kam se podíváš. Ale jak z nich dostat maximum užitečných informací a nečíst je stále dokola? Jaký je rozdíl mezi výpisky a výtahem? Co si počít s klíčovými slovy a jak souvisí s nadpisem?

Pokud jste i vy někdy vynakládali nemalé úsilí na naučení látky, stále jste ji omílali dokola, učení už bylo únavné a výsledek nevalný, pak se přijďte seznámit se strategií SQ3R.

Chce to jen malý trénink a žádný studijní materiál nebo zadání u zkoušky už vás nevyleká!

Strategie SQ3R je hojně využívána v anglicky mluvících zemích, odtud také její název. Co se pod ní přesně skrývá a jak se strategií pracovat, aby se co nejvíce vyplatila, vám ukážeme na kurzu.

Každý účastník dostane podpůrné studijní materiály týkající se práce s tištěnými informacemi.

Pro praktické vyzkoušení strategie SQ3R a dalších studijních tipů je vhodné si donést vlastní libovolný tištěný studijní materiál, který znáte (max. 1-2 listy textu nebo tabulku, popřípadě jinak zpracované informace).

Lektorka

Mgr. Veronika Matějková
V Poradenském a profesním centru se věnuji rozvoji učebních strategií všech studentů a podpoře studentů se specifickými potřebami.

Prošla jsem školením Feuersteinova instrumentálního obohacování, tyto znalosti využila při doučování v Salesiánském středisku mládeže.

Stála jsem u zrodu myšlenky vytvořit nástroj, který naučí vysokoškolské studenty s dyslexií lépe přistupovat k učení. Díky spolupráci s pražským Dyscentrem pak vznikl unikátní program Já na to mám!, který je využíván i na MENDELU.

Cena

Studenti MENDELUZDARMA

Jak se zúčastnit?

  • Máte-li zájem zúčastnit se kurzu, zaregistrujte se prostřednictvím přihlašovacího formuláře.
  • Organizátor si vyhrazuje právo uskutečnit kurz pouze při dostatečném počtu zájemců.
  • Jak zrušit registraci? Na e-mail pcentrum@mendelu.cz nám pošlete zprávu „kurz: Jak vydojit z textu maximum – chci se odhlásit“.
  • Potřebujete se nás ještě na něco zeptat? Vaše dotazy nám pošlete na e-mail pcentrum@mendelu.cz, (prosíme, nazvěte předmět e-mailu „kurz: Jak vydojit z textu maximum“).
Přejít k registraci