Jak o sebe pečovat během studia: jak zvýšit svoji psychickou odolnost a tím lépe zvládat stres

MENDELU

Kdo se může zúčastnit kurzu?

• Studenti MENDELU.

Obsah:

Tento kurz je zaměřený na praktické metody založené na ACT-u (Terapii přijetí a odhodlání), které budete moci využít ve svém každodenním životě pro zvýšení vaší psychické odolnosti a tím lépe zvládat stres, který je nedílnou součástí studentského života nebo jakéhokoliv těžkého období ve vašem životě.

“Nemůžeme zastavit vlny, ale můžeme se naučit surfovat.” Jon Kabat-Zinn

Autory tohoto kurzu a výcvikového manuálu jsou londýnští psychologové, Dr Paul Flaxman a Prof Frank Bond, a ve Velké Británii je tento program od roku 2010 úspěšně adaptován pro zaměstnance ve zdravotnictví (National Health Service), ve školách, vládních organizacích i v privátní sféře (např. v bankovnictví). Lektorka kurzu, Lucie Zernerová, je spolupracovnicí Dr P. Flaxmana na City, University of London.

Témata:

• Nácvik všímavosti (mindfulness) a schopnosti ‚ukotvit se‘ v přítomném okamžiku
  • Autopilot ve vašem životě
  • Tři emoční systémy
  • Jak účinně nakládat s negativními myšlenkami a emocemi
  • Ujasnění si, co je pro vás osobně opravdu důležité?
  • Hodnoty jako základ odhodlaného jednání v každodenním životě
  • Jak se lépe vyrovnávat s překážkami
  • Laskavost – jak být sám sobě lepším přítelem
  • Co je to péče o sebe a jak posilovat svou psychickou odolnost

Co kurz zahrnuje?

• Online setkání jednou týdně po 2,5 hodinách,
  • pracovní listy a materiály,
  • 3 krátké zážitkové úkoly, které vám poskytnou příležitost vyzkoušet si nové schopnosti ve vašem každodenním životě,
  • nahrávky mindfulness cvičení,
  • přístup do sekce pro účastníky kurzu na webu Nepanikař, kde najdete materiály z kurzu a rozšiřující informace,
  • podpora lektorek po dobu konání kurzu (e-mailem).

Co ještě byste měli vědět?

Kurz se skládá ze 4 online setkání: 11. 4., 18. 4., 25. 4. a 2. 5. 2023.

Jednotlivá setkání se budou odehrávat jako kombinace prezentací, zážitkových cvičení, aktivních diskuzí, nácviku praktických dovedností a dobrovolného sdílení vlastních prožitků.

Setkání obsahově navazují na sebe a je nutné absolvovat všechna setkání!

Počet účastníků: max. 15.

Lektorky:

Bc. Lucie Zernerová, MSc, PhD
Psycholožka, lektorka a výzkumná pracovnice, spoluzakladatelka Institutu ACT+
Helena Vontorčíková, BA
Psychologická poradkyně s KBT zaměřením, lektorka, supervizorka, zakladatelka Institutu ACT+

Cena:

Studenti MENDELU ZDARMA

Jak se zúčastnit?

Kurz již proběhl. Registrace zájemců o účast je uzavřená.

Máte otázku?

Potřebujete se nás ještě na něco zeptat? Vaše dotazy nám pošlete na e-mail pcentrum@mendelu.cz a předmět e-mailu nazvěte: Kurz: Jak o sebe pečovat během studia – Mám otázku.

Mohlo by vás zajímat:

Aktuální přehled kurzů poradenského a profesního centra: