Den sociálních podniků a neziskových organizací

Kampus MENDELU, před budovou Q
MENDELU

Přijďte strávit jeden květnový den ve společnosti lidí ze sociálních podniků, neziskových organizací a také našich studujících. Centrum společenské odpovědnosti a udržitelnosti MENDELU pořádá dne 15.5. od 10 do 15 hodin akci, kde se budou tyto organizace prezentovat zážitkovou formou či prodejem svých výrobků. Pomozte nám bořit mýty o sociálním podnikání a neziskovém sektoru!

V rámci akce proběhne také soutěžní výstava odpovědných projektů studentů/studentek předmětu Společenská odpovědnost a udržitelnost organizací. Stojí opravdu za to, se podívat, jak jsou studující šikovní a angažovaní. Nejlepší projekty budou oceněny partnery akce a CSR MENDELU. Někteří studenti v rámci akce své projekty také realizují, např. Daruj krev s MENDELU nebo „květinovou sbírku“ (Český den proti rakovině), který připadá právě na tento termín. O vítězném projektu může rozhodnout i váš hlas.

Na co se můžete těšit?

* prezentace neziskových organizací a sociálních podniků
* soutěžní výstava studentských projektů
* stánky s udržitelnými produkty a výrobky
* zábavné aktivity, které pomáhají druhým
* SWAP oblečení (přines a vyměň svůj kus oblečení za jiný)

Akce je letos poprvé realizována také ve spolupráci s Deklarací odpovědného podnikání z.s.

V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční uvnitř budovy Q.