O víkendu do botanické zahrady

19. 8. 2021
Na letničky, trvalky, masožravé rostliny, lotos nebo keře kvetoucí v druhé polovině srpna mohou o víkendu zajít Brňané do botanické zahrady Mendelovy univerzity v Brně. Po „covidové“ přestávce bude pro veřejnost otevřená podruhé v letním termínu. Konkrétně v sobotu 21. a v neděli 22. srpna od 9 do 18 hodin.

„Na oba dva dny jsme připravili prohlídku zahrady s pracovníky arboreta, kteří se rádi podělí o zajímavé informace ze světa rostlin a zodpoví dotazy návštěvníků týkající se sortimentu a pěstování rostlin,“ uvedl vedoucí botanické zahrady a arboreta MENDELU Michal Pavlík. Zájem o provázení musí lidé hlásit u pokladny, počet návštěvníků v jednom čase je omezen na 30.

„Lidé si o víkendu budou moci zakoupit orchideje, méně známé pokojové rostliny, ale také sukulenty z prodejních pultů našich dlouholetých spolupracujících obchodníků, kteří rádi poradí s výběrem a předají cenné zkušenosti,“ uvedl Pavlík. Poprvé v historii zahrady bude také příležitost zakoupit si malé občerstvení, které zajistí čajovna Chajovna z Dominikánského náměstí – teplé i chlazené čaje, ovesné sušenky a dorty vlastní výroby.

Botanická zahrada a arboretum je výukové a účelové zařízení Mendelovy Univerzity v Brně, které bylo založeno profesorem Bayerem v roce 1938 na ploše 2 ha. K rozšíření plochy areálu došlo v roce 1967 na stávajících 11 hektarů. Areál je rozčleněn do pěti tematických částí. Sbírky arboreta zahrnují na 4 000 taxonů orchidejí, 300 taxonů tillandsií, 2 000 trvalek, 350 kultivarů velkokvětých kosatců, 500 skalniček a 4 000 taxonů dřevin.

V roce 2019 nás navštívilo 5 702 platících návštěvníků, loni vzhledem k pandemii COVID-19 to bylo pouze 860. Letos ještě zaměstnanci botanické zahrady a arboreta chystají výstavu Babí léto, která ale bude v dřívějším termínu než v minulých letech obvyklé Barvy podzimu.

Kontakt pro bližší informace: Ing. Michal Pavlík, mpavlik@mendelu.cz, tel.: 608 438 462

Odkaz na další informace: www.mendelu.cz/arboretum