Letní semestr bude na MENDELU online

15. 3. 2021
Rozvrhovaná výuka v letním semestru na Mendelově univerzitě v Brně bude probíhat v režimu online. Rozhodlo o tom vedení školy na základě vývoje epidemické situace. MENDELU také dnes začala s testováním zaměstnanců v univerzitním kampusu. S účinností od 17. března nesmí být žádný zaměstnanec osobně přítomen v prostorách a areálech univerzity bez negativního testu v posledních sedmi dnech.

„Již dopředu jsme avizovali, že v online režimu bude výuka celý březen. Nyní je na místě dát studentům jasnou informaci o tom, jak budeme postupovat v dalších měsících. Bohužel vývoj pandemie v naší zemi je stále vážný, takže v současné chvíli nevidím jiné řešení,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

MENDELU jako první česká vysoká škola uzavřela své brány studentům už loni začátkem března. Aktuální semestr tak bude již třetím v pořadí, kdy se studenti do areálu kampusu prakticky nepodívají. „V následujícím období budeme reagovat na aktuální vývoj epidemické situace a především platná nařízení vlády ČR. V co největším předstihu budeme informovat zejména o tom, jak bude probíhat zkouškové období,“ uvedla rektorka.

Online výuka přináší zajímavý trend. Na MENDELU se v současnosti i kvůli ní hlásí mnohem více zahraničních studentů. Na příští akademický rok se jich přihlásilo už přes 700 a termín přihlášek ještě nevypršel. „Je to skoro pětinásobek toho, co bývalo obvyklé,“ uvedl vedoucí oddělení mezinárodních vztahů MENDELU Lukáš Kala, podle nějž tento trend souvisí mj. se zahraniční náborovou kampaní, účastí na projektu Study in Brno a také zjednodušením přihlašování ke studiu.

Vzhledem k českým studentům MENDELU nebude posuzovat, zda uchazeči absolvovali nepovinnou profilovou zkoušku. „Podmínkou pro přijetí ke studiu na MENDELU je ukončené středoškolské vzdělání. I ty fakulty, které dříve zohledňovaly výsledek u maturity v rámci přijímací řízení, od toho v tomto roce ustoupily. Pro přijetí na Mendelovu univerzitu v Brně tedy rozsah maturity nebude podstatný,“ uvedl prorektor pro vzdělávací činnost Radim Farana.