Část studentů na kolejích může zůstat

13. 10. 2020
Část studentů Mendelovy univerzity v Brně, kteří jsou aktuálně ještě na kolejích, nebude muset jejich areál opustit. Rektorku MENDELU Danuši Nerudovou o tom informoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

„Ministr mi slíbil, že v průběhu dne dostaneme výklad, nebo nové nařízení, podle kterého budeme moci dávat výjimky. Opatření vlády proti dalšímu šíření koronaviru chápeme a plně respektujeme, nemohu ale vyhodit studenty na dlažbu,“ uvedla Nerudová.

Podle ní v každém případě na kolejích MENDELU mohou zůstat studenti, kteří jsou aktuálně v karanténě, nebo je v karanténě jejich rodina. Výjimka se bude vztahovat i na studenty, kteří se bojí, že by mohli ohrozit svoje staré rodiče.

Koleje MENDELU mají kapacitu kolem 3300 lůžek. Na kolejích platí přísný režim, studenti musí nosit roušky, udržovat rozestupy, omezeno je shromažďování.

Bližší informace k režimu kolejí najdete zde: