MENDELU přechází plně na distanční výuku

9. 10. 2020
Mendelova univerzita v Brně od pondělí 12. října přechází plně na online formu výuky. Vyplývá to z aktuálního usnesení vlády, která se tímto způsobem snaží zabránit dalšímu nekontrolovanému šíření nového typu koronaviru.

Na MENDELU od pondělí začíná platit červená barva univerzitního semaforu. Škola tak v podstatě přechází do režimu, v jakém fungovala už na jaře. Areál se pro veřejnost uzavírá.

Již podruhé v tomto roce jsou univerzity nuceny kompletně přejít na distanční výuku. Mendelova univerzita obstála na jaře, obstojí i teď. Společnými silami musíme přispět ke zpomalení šíření nákazy. Všechny nás čeká velmi těžké období, ale společně to znovu zvládneme,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Na změně barvy univerzitního semaforu se dnes dohodl krizový štáb školy. Rektorka MENDELU zakazuje zahraniční cesty, pozastaveno je až na výjimečné případy přijímání zahraničních zaměstnanců a studentů. Porady se mohou konat pouze online. Některé činnosti, kterým to charakter práce umožňuje, mohou přejít na režim home office. Musí být ale zajištěn chod univerzity.