Někteří zaměstnanci mohou přejít na home-office

12. 3. 2020
Dle  Nařízení rektora č. 2/2020 bych Vám ráda připomněla, že od hlášení prvního nakaženého koronavirem dne 11. března v JM kraji mohou akademici vykonávat práci z domova. Jde o doporučení, akademici budou mít na svoje pracoviště zajištěn přístup.

Možnost přejít na home office mají také tyto skupiny technicko-hospodářských pracovníků:

– rizikové skupiny pracovníků (60 let a více, lidé s kontraindikacemi, těhotné atd.)

– pracovníci pečující o děti do 10 let po dobu uzavření ZŠ

– osoby v karanténě

– případně další po dohodě s nadřízeným pracovníkem

Home office musí být vždy po dohodě a schválení nadřízeným pracovníkem, musí jít o charakter práce, u kterého je práce z domova možná.

Apeluji na vedoucí pracovníky, že je nutné zajistit chod svěřeného pracoviště, byť v omezeném režimu.

Připomínám, že platí zákaz jakýchkoli zahraničních pracovních cest a přijímání zahraničních návštěv.

Vyzývám kolegy, kteří byli kdekoli v zahraničí,  aby dodržovali 14 denní karanténu (home office).

Prosím, omezte osobní schůzky, vyřizujte maximum záležitostí online.

Všechna tato opatření platí do odvolání, zajištění zdraví a bezpečnosti na naší univerzitě je v tuto chvíli prioritou.

Děkuji za spolupráci,

Danuše Nerudová