Tiskové prohlášení / Diplomová práce Taťány Malé

9. 7. 2018
Diplomovou prací ministryně spravedlnosti Taťány Malé, která je absolventkou Mendelovy univerzity v Brně, se bude zabývat etická komise univerzity. Podle rektorky Danuše Nerudové je důvodem otázka plagiátorství.

„V diplomové práci paní Malé jsou v literárním přehledu, který shrnuje poznatky o technologiích ustájení králíků a požadavcích na mikroklima, v určitých pasážích namísto originálních citací opsány parafráze citací z diplomové práce zpracované na podobné téma v roce 2003,“ zdůraznila dnes znovu rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Etická komise univerzity má na projednání případu měsíc. Jde o jedenáctičlenný orgán složený z členů akademické obce. Mendelova univerzita v Brně také zadala zpracování externí právní analýzy případného dalšího postupu. Její vyhotovení očekává v řádu týdnů.
V případě dalších dotazů odkazujeme na tiskové prohlášení univerzity k danému tématu, které najdete zde: