Opuštěné počítače pomáhají porazit COVID-19

13. 5. 2020
Počítače v učebnách Odboru informačních technologií MENDELU sice nevyužívají studenti, ale přesto nezahálí. Mendelova univerzita v Brně se připojila k projektu Folding@home, který využívá volný výpočetní výkon počítačů k tzv. distribuovaným výpočtům. Do projektu je již zapojeno obrovské množství počítačů a přidat se může kdokoli další. Zatímco budete pokračovat v každodenních činnostech, váš počítač se bude snažit najít lék na COVID-19.

K projektu se může přidat kdokoliv, kdo má počítač a internet. Stačí stáhnout a nainstalovat klienta (nebo využít alternativní odkaz), který bude stahovat z Folding@Home centrály úlohy, a po jejich spočítání odešle výsledky zpět. Při prvním spuštění budete vyzváni k zadání jména a čísla týmu, ve kterém chcete počítat.

Podpořte univerzitní tým MENDELU_POMAHA a připojte se k němu číslem „256262“

Více informací o projektu naleznete zde.