Připojte se k mezinárodnímu výzkumu o důsledcích COVID-19

2. 4. 2020
Martin Pírko z Institutu celoživotního vzdělávání a Jiří Čeněk z Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií jsou součástí české části mezinárodního výzkumného týmu, který vede Dr. Lieberoth z Aarhuské univerzity v Dánsku. Výzkum se zabývá tím, jak koronavirus ovlivňuje životy lidí.

Výzkumný tým provádí ve 42 zemích dotazníkový výzkum “Psychologické stresory a behaviorální důsledky COVID-19”  a má za cíl zmapovat faktory, které mohou ovlivňovat psychologickou pohodu (tzv. well-being) lidí a jejich rozhodování během vypuknutí pandemie nemoci COVID-19. Výsledky této mezinárodní spolupráce mohou pomoci orgánům státní moci v porozumění psychologickým důsledkům pandemie a následné komunikaci s veřejností. Do výzkumu se může zapojit každý kliknutím na odkaz.