Hokejisty MENDELU čeká velký souboj s MUNI

4. 11. 2019
Velký zápas před tisícovkami fanoušků čeká hokejisty MENDELU ve čtvrtek v brněnské DRFG Areně. Střetnou se s týmem další stoleté univerzity, kterou je MUNI. Zájemci mohou lístky koupit v předprodeji, na místě utkání nebo tento týden v areálu MENDELU.

Speciální bude utkání pro kapitána MENDELU a hrajícího trenéra Michala Brzobohatého (na snímku), který už podobný souboj bude hrát popáté. Do letošního roku ale nastupoval v týmu Masarykovy univerzity proti VUT. „Jsem takový přeběhlík. Když jsem byl na MUNI tak jsem hrál a pomáhal s výběrem na Masarykovy univerzity. Nyní jsem zaměstnancem MENDELU, tak skládám nový tým,“ směje se útočník, který do zápasu nastoupí s číslem 17.

Speciální bude pro Brzobohatého i fakt, že je odchovancem Komety, která hraje svá mistrovská utkání právě v DRFG Areně. On sám hrál ale také za druhý brněnský tým Techniku. Zúčastnil se i dvou světových univerziád. Před čtyřmi lety ve španělské Granadě a před dvěma v kazašském městě Almaty. „Pokaždé jsme byli čtvrtí a prohráli oba zápasy o bronzové medaile s Kanadou,“ vzpomíná Brzobohatý.

Tým MENDELU doposud hrál akademické MČR, které se koná každý rok. „Náš tým tedy nespadl z nebe, ale doplnil se pár novými hráči, jelikož někteří už dostudovali nebo nemohou hrát,“ uvedl kapitán, který má družstvo a jeho složení na starosti. Většina týmu je složená ze studentů a absolventů školy. Oporou bude například student PEF Martin Gregar, který hraje 2. ligu ve Žďáře nad Sázavou a David Horký z LDF, který hraje stejnou soutěž za Moravské Budějovice a je jedním z nejproduktivnějších hráčů celé ligy. „V našem týmu je plno zajímavých kluků. Máme i pár hráčů, kteří hrají univerzitní hokejovou ligu za HC Masaryk univerzity. Takže budou hrát proti svým spoluhráčům a kamarádům,“ uvedl Brzobohatý.

Zajímavé je také složení nehrajících trenérů. Jedním z nich je Jakub Havel, který je jedním z koučů Akademické reprezentace hokejistů, kteří jezdí na světové univerziády. Druhým pak Oldřich Kališ -působící mezi akademiky a je také svazovým šeftrenérem Jihomoravského kraje.

Utkání proti MUNI začíná ve čtvrtek 7.  listopadu v DRFG Areně v 19:00 hodin. Vstupenky lze koupit zde. Lístky se budou prodávat také v úterý 5. listopadu, ve středu a ve čtvrtek od 11:00 do 14:00 hodin ve studentské menze.

Kontakt pro bližší informace za tým MENDELU: Michal Brzobohatý, tel.: 774 069 075, michal.brzobohaty@mendelu.cz