Letní Flora bude mít výraznou stopu MENDELU

12. 8. 2019
Výraznou stopu MENDELU bude mít letní Flora Olomouc. Letošní ročník je věnován stoletému výročí založení Agronomické fakulty a vzniku Svazu školkařů České republiky. Projekt vznikl ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ, z.s., který na Agronomické fakultě v Brně sídlí. Letní Flora se uskuteční od 15. do 18. srpna v areálu a pavilonech olomouckého výstaviště ve Smetanových sadech. Hlavní expozice v pavilonu A připomene Českou krajinu jako národní klenot. Její autorkou je Pavlína Švecová.

„Ryze české téma letní Flory klade důraz na kvalitu a bohatství české přírody. Provede návštěvníky ovocným sadem, chmelnicí, vinicemi i poli v letním období,“ prozradila ředitelka společnosti Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková, která je sama absolventkou Zahradnické fakulty v Lednici.

Podtitulem letošní výstavy je „Léčivá síla semen“. Návštěvníci se díky tomu dozví, které rostliny se u nás pěstují pro plody a semena a jak se dále využívají a zpracovávají. Výstavu návštěvníci zažijí všemi smysly – prověří svůj zrak a znalosti při poznávání semen, přičichnou k čerstvě vydestilovaným silicím z léčivých rostlin, ochutnají vylisovaný olej z plodů a semen, hmat zapojí při procházce bosou stezkou a sluch návštěvníků potěší poslech hudby v relaxační zóně.

„Se spolkem PELERO CZ spolupracujeme řadu let. Pravidelněna Floře prezentují nejen spolek samotný, ale i Agronomickou fakultu, na které spolek sídlí. Proto, když na letošní rok vychází takto významné výročí,  bylo pro nás téma letní výstavy jasné,“ uvedla Jana Gernešová z Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

Na tvorbě a instalaci expozice letní etapy Flory Olomouc se podílejí i studenti Zahradnické fakulty MENDELU. V rámci své letní prázdninové praxe se studenti studijního programu Floristická tvorba podílí na květinové výzdobě pavilonu A.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

FLORA OLOMOUC 2019, letní etapa

Letní zahradnické trhy – prodejní trhy květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a potřeb

Místo konání: Výstaviště Flora Olomouc, pavilony A, B, C, E, G, H, oranžerie a Smetanovy sady