Agronomická fakulta vystavuje v Technickém muzeu

19. 6. 2019
Založení Vysoké školy zemědělské v roce 1919 položilo základ tradici zemědělského vysokoškolského vzdělávání na Moravě. Tuto skutečnost bude do začátku září připomínat expozice, kterou instalovali zaměstnanci Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně v prostorách Technického muzea v Brně.

Výstavu slavnostně otevřeli náměstek ředitele muzea pro Odbor vědy a techniky Josef Večeřa a děkan Agronomické fakulty Pavel Ryant. „Expozice v Technickém muzeu není první společnou akcí. Fakulta byla naším hostem na Přehlídce automobilové techniky v dubnu a na Muzejní noci v květnu. Muzeum se zase zapojí do dožínkového průvodu, který bude vypraven z MENDELU v rámci Jihomoravských dožínek 1. září,“ uvedl Večeřa.

Děkan fakulty vyjádřil dík nejen Technickému muzeu za poskytnutí svých prostor, ale také zaměstnancům a studentům, kteří se podílejí na přípravách a realizaci oslav.