MENDELU se chystá "zazářit" na Festivalu vědy a Noci vědců v duchu Mezinárodní roku světla.

4. 9. 2015
Festival vědy s RWE a Noc vědců už pravidelně lákají veřejnost na program plný vědy a zábavy. Mendelova univerzita v Brně se již tradičně představí na obou akcích, na Festivalu vědy o víkendu 11. - 12. září na Kraví hoře a na Noci vědců přímo v areálu univerzity 25. září 2015.

Obě akce mají za úkol veřejnost nejen bavit, ale i informovat o nových i dávných objevech a o významu vědy pro společnost. Festival vědy se uskuteční na Hvězdárně a planetáriu Brno a jejím okolí a nabídne například programy Akademie věd ČR, Městské policie Brno, Moravského zemského muzea nebo VIDA! science centrum. MENDELU nabídne ochutnávky netradičních jídel či robota vytvořeného z jedné oblíbené hračky. Spoustu zábavy a vědomostí na vás zdarma čeká o víkendu 11. – 12. září vždy od 9 do 16 hodin. V pátek je festival určen především pro školy, v sobotu pro veřejnost.

Tématem letošní Noci vědců bude světlo. Organizátoři akce tak navazují na Mezinárodní rok světla a světelných technologií vyhlášený OSN a plánují zájemcům na stovkách míst v celé Evropě posvítit na vědu. MENDELU se přidá a na Noc vědců 25. září rozsvítí od 18 do 24 hodin svůj areál výstavou světel a předvede návštěvníkům své laboratoře, zajímavosti a zábavné programy pro děti i dospělé.