Duchovní Tomáš Halík zavítal na PEF

11. 12. 2014
Nositel Templetonovy ceny, profesor teologie a sociologie Tomáš Halík přijal pozvání na Provozně ekonomickou fakultu. Předvánoční diskuzní setkání s touto morální autoritou se uskutečnilo ve středu 17. prosince 2014 od 11:00 v místnosti Q01. Přednáška na téma Náboženské svátky – tradice vs. byznys vznikla ve spolupráci se studentským projektem LIDÉ Z PRAXE. Přidejte se k události i vy.

KDO JE TOMÁŠ HALÍK?

Profesor Filozofické fakulty UK, kde přednáší filozofii a sociologii náboženství. Od roku 1990 je prezidentem České křesťanské akademie a rektorem kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze. V roce 1990 ho papež Jan Pavel II. jmenoval poradcem Papežské rady pro dialog s nevěřícími a v roce 2008 byl papežem Benediktem XVI. jmenován čestným papežským prelátem. Na jaře 2014 bylo jeho dosavadní dílo v Londýně oceněno Templetonovou cenou, kterou získal coby mezinárodně uznávaná osobnost obhajující dialog mezi různými vyznáními a nevěřícími.