Zástupci zemí EU se zajímali o výzkum na MENDELU

12. 9. 2019
Změna klimatu, dendrochronologie a řada dalších témat byly předmětem setkání vedení Mendelovy univerzity v Brně se zástupci Evropské komise. Na MENDELU v rámci mimořádně rozsáhlé delegace přijelo i několik velvyslanců zemí Evropské unie.

„Internacionalizaci výzkumných týmů na českých univerzitách považuji za zcela zásadní moment v jejich dalším rozvoji. Je potřeba přenášet best practices se zahraničních výzkumných infrastruktur do českých univerzit,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Na programu zahraniční delegace byla mimo jiné i prohlídka Ústavu chemie a biochemie, které patří k nejmoderněji vybaveným prostorům v kampusu MENDELU, laboratoře virtuální reality Spatial Hub nebo prohlídka univerzitního pivovaru.