Zahradnická fakulta oslavila 30. výroční vzniku

11. 9. 2015
Zahradnická fakulta Mendelovy univerzity v Brně oslavila 10. a 11. září 30. výročí samostatného vzniku v Lednici. Oslavy připomněly především historii odborného vzdělání a výzkumu na ZF MENDELU.

Jednou z nejdůležitějších událostí oslav v Kampusu Zahradnické fakulty bylo ocenění současných i historických osobností a institucí, které přispěly k rozvoji oboru a jsou spojeny s fakultou. Na oslavy bylo pozváno téměř sto významných hostů, záštitu převzal ministr zemědělství ČR Marian Jurečka a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Pro veřejnost byly nachystány komentované prohlídky jednotlivých ústavů ZF, v rámci kterých mohli návštěvníci nahlédnout do laboratoří, výukových prostor a zahrad Kampusu v Lednici a zároveň se seznámit s aktuálním dění na akademické půdě.