Věda na MENDELU v centru Brna

1. 7. 2020
Reprezentativní průřez tématy, kterými se aktuálně zabývají vědci Mendelovy univerzity v Brně nabízí výstava, kterou slavnostně otevře čtvrteční vernisáž na Moravském náměstí v centru Brna. Pro některé návštěvníky může být škála témat až nečekaně široká.

Dvacet velkých panelů nabízí například novinky ve výzkumu rakoviny, nové směry v zaměstnanosti, vědci na MENDELU mapují také vývoj zahradního umění nebo poukazují na problémy ekosystému v Moravském krasu. „Většina témat je ale spojená především s klimatickou změnou, která se dotýká nás všech,“ uvedla Jiřina Studenková, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu Mendelovy univerzity v Brně.

Cílem výstavy je seznámit veřejnost s aktuálními vědeckými projekty, kterými se odborníci na Mendelově univerzitě v Brně zabývají. Výstava pod širým nebem poblíž známé jezdecké sochy moravského markraběte Jošta potrvá do 30. srpna. Tematicky panely zahrnují činnost všech pěti fakult univerzity včetně Institutu celoživotního vzdělávání.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 2. července 2020 v 15:00 hodin na Moravském náměstí u jezdecké sochy moravského markraběte Jošta. Zájemci jsou srdečně zváni.

Více aktualit

Všechny aktuality