Úspěch absolventa LDF v anketě Dřevěná stavba roku

20. 3. 2015
Návrh vodní pily Penikov absolventa LDF, Ing. Jiřího Horáčka (o kterém jsme zde již informovali například prostřednictvím našeho Facebookového profilu), získal cenu veřejnosti v anketě Dřevěná stavba roku 2014. Gratulujeme! http://www.drevenastavbaroku.eu/…/239-202-vodni-pila-penikov
Vítěznou práci v kategorii „Návrhy dřevěných konstrukcí“ vytvořil Ing. Jiří Horáček, čerstvý absolvent LDF, který svou práci „Vodní pila Penikov“ přihlásil ještě jako student pod vedením doc.Karla Janáka a Ing. Jitky Čechové, a získal  za tuto práci i „Zvláštní ocenění“ ve studentské soutěži „Stavby s vůní dřeva“. Ing. Horáček se dostal do finále i s další svou prací v kategorii „Návrhy moderních domů“ s návrhem RD FIONA.
Úspěšní byli i pedagogové, ing. Zbyněk Šrůtek se podílel na konstrukci hned tří finálových děl. Všichni jsou pracovníci Ústavu základního zpracování dřeva LDF naší univerzity. Ing. Horáček získal lukrativní pracovní pozici u zastoupení zahraniční firmy a pracuje ve svém oboru Stavby na bázi dřeva.

Na slavnostním předání cen na zámku ve Křtinách byla též k vidění výstava prací studentů Designu nábytku a Dřevařství LDF „Místo setkání“. Rektor MENDELU, prof. RNDr. Ladislav Havel, CSc. také předal ceny v kategorii „Realizované interiéry“. Na třetím snímku je společně s autory vítězného návrhu MgA. Radimem Babákem a MgA. Ondřejem Tobolou společně s ředitelem nadace Dřevo pro život Ing. Stanislavem Polákem.

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=275)}