Regionální debata Iniciativy pro evropské hodnoty v Brně

7. 4. 2016
Iniciativa pro evropské hodnoty (dále jen „IEH“) ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a pod záštitou jejího rektora Mikuláše Beka pořádá 21. dubna Regionální debatu IEH. Titulem akce je: „Abychom v Česku opět neztratili svobodu.

Do Místodržitelského paláce od 15 hodin mohou přijít diskutovat a osobnosti veřejného života si vyslechnout obyvatelé Brna a okolí. Událost je otevřená všem, kteří se mají zájem občansky podílet na demokratické diskuzi. Účast na akci je pro všechny příchozí bez poplatku. Na akci je povinná registrace.

Na Regionální debatě IEH proběhnou dva diskuzní panely, které reflektují občanskou náladu ve společnosti a utvářejí tak prostor pro dialog. První diskuzní panel ponese název: „Jakou chceme Evropu?“ a vystoupí na něm textař a producent Michal Horáček, děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Břetislav Dančák a bývalý eurokomisař a ministr pro evropské záležitosti Štefan Füle.

Ve druhém diskuzním panelu se bude diskutovat na téma: „Kam by měla patřit ČR?“. Na tento diskuzní panel přijal účast bývalý diplomat a předseda Iniciativy pro evropské hodnoty Petr Kolář, čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a šéfredaktor politického zpravodajství a názorů Hospodářských novin Jindřich Šídlo.

Značný prostor bude ponechán i přítomným lidem v hledišti, kteří se v druhé polovině zmíněných panelových diskuzí budou aktivně zapojovat do debaty a tím utvářet i její podobu. Diváci budou pokládat panelistům své dotazy, čímž se otevře prostor pro diskuzi všem, kteří budou chtít říci svůj názor nahlas či položit otázku. Budování aktivního občanství a nabídnutí lidem Brna a okolí prostor pro vyjádření jejich názoru na palčivé otázky dnešní doby je i jedním z cílů plánované debaty.

Adresa:

Moravská galerie – Místodržitelský palác, Moravské náměstí 1a, Brno

Časový harmonogram a registrace:

1. PANEL – 15:00 – 16:30 – „JAKOU CHCEME EVROPU?“

Na panelu vystoupí:
MICHAL HORÁČEK, textař a publicista
BŘETISLAV DANČÁK, děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity
ŠTEFAN FÜLE, bývalý eurokomisař a ministr pro evropské záležitosti

2. PANEL – 17:00 – 18:30 – „KAM BY MĚLA PATŘIT ČR?“

Na panelu vystoupí:
PETR KOLÁŘ, předseda Iniciativy pro evropské hodnoty
KAREL SCHWARZENBERG, čestný předseda TOP 09
JINDŘICH ŠÍDLO, šéfredaktor politického zpravodajství a názorů Hospodářských novin

Registrujte se prosím zde:

Autor: Tomáš Heller, projektový koordinátor Iniciativy pro evropské hodnoty

Kontaktní osoba: Tomáš Heller, projektový koordinátor Iniciativy pro evropské hodnoty
Telefon: +420 723 113 280
Email: heller@evropskehodnoty.cz