Prohlášení k tragické události na Univerzitě Karlově

21. 12. 2023
Vedení Mendelovy univerzity v Brně se znepokojením sleduje tragickou událost, ke které dnes 21. 12. došlo na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Jedná se obrovskou tragédii, která nemá v dějinách našeho školství obdoby. Vyjadřujeme hlubokou soustrast pozůstalým po obětech střelby, cítíme účast se zraněnými i blízkými všech obětí. Zároveň vyjadřujeme respekt k práci Policie ČR a složek Integrovaného záchranného systému. Jsme připraveni podpořit Karlovu univerzitu i ostatní vysoké školy v aktivitách eliminujících opakování této tragické události. Jsme připraveni poskytnout pomoc všem, které tato událost postihla.

Univerzita Karlova: Aktuálně k tragédii na Filozofické fakultě

Pomoc zasaženým tragédií na FF UK: Nadační fond UK vyhlašuje sbírku na podporu rodin obětí, pedagogů a studentů zasažených střelbou na Filozofické fakultě UK. Využití bude koordinováno s vedením Filozofické fakulty.