Přijďte diskutovat o tom, jakou chceme Evropskou unii

25. 5. 2018
Politici zahájili s občany dialog o dalším směřování evropské integrace. Profesor Lubor Lacina z Mendelovy univerzity se zúčastní spolu s premiéry České a Slovenské republiky občanských debat v Brně, Jihlavě a v Kroměříži. 

Na doporučení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vedou čeští politici dialog s občany o dalším směřování evropské integrace. Ekonom Lubor Lacina z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se bude v diskusi věnovat postavení České republiky v Evropské unii, českým prioritám a možným scénářům budoucího vývoje evropské integrace. 

 

Brno

Diskuse v Brně proběhne 26. května na Brněnském výstavišti od 15:00 hodin v pavilonu A v sále Morava u příležitosti zahájení festivalu RE:PUBLIKA. Spolu s premiéry České a Slovenské republiky se debaty zúčastní Petr Chládek, ředitel JIhomoravského inovačního centra. 

 

obcanske-diskuse

 

Jihlava

Diskuse v Jihlavě proběhne 7. června od 16.00 hodin v Přednáškovém sále Městské knihovny Jihlava. Na debatách v Jihlavě zazní také názory pana Aleše Chmelaře, státního tajemníka pro evropské záležitosti, a pana Miroslava Tomance, podnikatele a místního politika. 

Kroměříž

Diskuse v Kroměříži se uskuteční 9. června od 10.00 hodin v konferenčním prostoru Skleník v zámecké zahradě kroměřížského zámku. Na debatách v Kroměříži zazní názory paní Martiny Dlabajové, poslankyně Evropského parlamentu, a pana Jaroslava Němce, starosty města Kroměříže. 

Více aktualit

Všechny aktuality