Pouze jeden z téměř tisíce testů byl pozitivní

19. 3. 2021
Testování zaměstnanců Mendelovy univerzity v Brně zatím odhalilo pouze jednoho nakaženého. Od pondělí do čtvrtka provedla odborná firma 952 antigenních testů. Podíl pozitivních na celkovém počtu testů tak vyjadřuje pouhé promile, tedy výrazně méně než u zaměstnavatelů obdobné velikosti.

„Jsem ráda, že je situace takto příznivá. Ukazuje se, že bezpečnostní opatření, která jsme si nastavili, fungují,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Univerzita pomocí externí firmy testuje na čtyřech místech. V univerzitních kampusech v Brně a v Lednici a v pracovištích školních podniků Žabčice a Křtiny.

S platností od 17. března 2021 nesmí být žádný zaměstnanec osobně přítomen v prostorách a areálech univerzity bez negativního testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 podstoupeného v posledních sedmi dnech.

„Tam, kde to práce našich zaměstnanců umožňuje, volíme navíc cestu home office,“ uvedla Nerudová, podle které je škola připravena svoje zaměstnance očkovat prostřednictvím závodního lékaře. „K tomuto kroku přistoupíme, jakmile bude jasné, kdy budou k dispozici očkovací látky,“ dodala rektorka.

Foto: Pixabay.com