Nová rektorská volba proběhne 16. března

10. 2. 2022
Jméno nového rektora Mendelovy univerzity v Brně bude známé patrně už v polovině března. Volební komise přijala harmonogram nových voleb. Zveřejnění kandidátní listiny je plánované na 4. března, samotná volba nového rektora se uskuteční 16. března od 13:00 hodin.

Škola je od 1. února momentálně bez rektora. Loni zvolený kandidát Vojtěch Adam den před tímto datem rezignoval na rektorskou funkci, předchozí rektorce Danuši Nerudové skončilo čtyřleté období v čele univerzity ve stejný den. V současné době univerzitu vede Robert Plaga, kterého dočasným zastupováním rektora pověřil ministr školství.

Rektorská volba má standardní mechanismus jako v minulých letech. „Navržení kandidáti musí volební komisi nejdříve potvrdit, že s kandidaturou souhlasí. Teprve poté jsou jména kandidátů zveřejněna. Samotné volbě předchází zveřejnění tezí jednotlivých kandidátů, jakým směrem by chtěli univerzitu vést. Samozřejmě snahou akademického senátu i volební komise bylo uskutečnit novou volbu v co nejkratším možném termínu,“ uvedl předseda Akademického senátu MENDELU Jiří Skládanka.

Funkční období rektora je čtyřleté a začíná platit od data, kdy se nový rektor po jmenování prezidentem ujme funkce. V zatím posledním volebním klání mezi sebou na podzim loňského roku soupeřili čtyři kandidáti.

Více aktualit

Všechny aktuality